Náramky na nohy sa hodia vždy, keď vám počasie dovolí odhaliť členok. Či už si vyberiete oceľ, striebro alebo iný materiál, odporúčame vám zamyslieť sa nad jeho vlastnosťami. Nájsť správny náramok na nohu nemusí byť také jednoduché. Vždy majte na pamäti, že by mal byť dostatočne pevný a pohodlný na nosenie. Zvyčajne odporúčame chirurgickú oceľ alebo dokonca rhodiované striebro, ale musíte byť trochu opatrnejší.
#ShowMore#
História náramkov na nohy
Šperky sprevádzajú ľudstvo od nepamäti a ženy aj muži sa v rôznych obdobiach chceli ozdobiť určitým spôsobom. V knihe Archeológia a ženy (2007) sa dokonca spomína, že kovové náramky na nohy zohrávali v spoločnosti úlohu už v roku 1500 pred Kristom.
Nositelia boli s týmito šperkami takí spätí, že ich s nimi aj pochovávali. Nosenie náramku na nohe malo niekoľko významov. Jedným z nich bolo znamenie, že žena je už zasnúbená s iným mužom.
Materiál, z ktorého sa náramky vyrábali, sa líšil podľa stupňa rozvoja spoločnosti. Najprv boli vyrobené z bronzu a potom zo železa. Odhliadnuc od kovu sa aj staršie náramky vyrábali z kože, textilu alebo častí zvierat. Nosili sa v južnej Ázii a tiež v starovekom Egypte už pred 8000 rokmi.
Typy materiálov používaných na výrobu náramkov na nohy
Trendy v náramkoch na nohy
Trendom poslednej doby je prirodzenosť a wellness. Čo to znamená pre šperky? Jednoducho by ste sa mali cítiť skvele. Vyberte si šperky, ktoré vám nevadí nosiť. Je síce pekné, že niektorí návrhári prichádzajú s masívnymi náušnicami cez pol ucha alebo 5 cm širokými náramkami na nohu, ale skúste ich nosiť dlhšie ako hodinu. Na prehliadkovom móle haute couture určite, ale v reálnom živote to nie je najlepší nápad.
Či už si vyberiete šperk s väčšími alebo menšími očkami, je dôležité, aby sa hodil k vášmu celkovému vzhľadu. Môžete napríklad skombinovať biele šaty so zlatým náramkom na nohe alebo modrú sukňu so striebornou alebo metalickou farbou. Ak si nie ste istí, vyberte si neutrálny kov, napríklad oceľ alebo striebro, bez pozlátenia alebo iných povrchových úprav. Tým sa prakticky nikdy nič nepokazí. Pozlátená oceľ aj strieborná alebo klasická oceľ sa hodia k veľmi výraznému opáleniu, a ak máte svetlejšiu pleť, odporúčame klasické kovové šperky.
"Rada nad zlato znie, aby ste sa v tom, čo máte na sebe, cítili pohodlne. Vaše okolie to zachytí a potom môžete kombinovať bláznivejšie kombinácie a stále budete mať špičkový vzhľad."