OSLAVUJEME JAR 30 % zľava, KÓD: JAR30 zadaj v 1. kroku nákupného košíka. Platí do 19.4.2024.

Ako vybrať veľkosť náramku

Pomôžeme vám vybrať správnu veľkosť

Dve najdôležitejšie veci pri výbere náramku

 1. Vaše pohodlie je na prvom mieste. Nosenie náramku musí byť pohodlné a nemalo by vás nijako obmedzovať.
 2. Rovnako dôležitý je správny výber typu náramku. Voľné alebo tesne priliehajúce? Máme riešenie. Ak chcete voľný, vyberte si o číslo väčšiu veľkosť a ak chcete priliehavý, vyberte si o číslo menšiu veľkosť. Viac informácií o jednotlivých typoch nájdete nižšie.

Ako sa správne zmerať

 1. Vezmite si krajčírsky meter, pásik papiera alebo šnúrku.
 2. Obtočte si ho okolo zápästia, ako vidíte na obrázku.

  ruka_final2

 3. Ak ste použili meter, poznáte veľkosť svojho zápästia. Pozor! Ak výsledné číslo nie je celé, zaokrúhlite nahor, t. j. ak meriate 15,5 cm, vezmite náramok veľkosti 18. Ak ste použili šnúrku, zmerajte veľkosť šnúrky v mieste, kde sa jej konce stretávajú.
 4. Ak chcete zistiť veľkosť pevného náramku, položte ruku dlaňou nadol na papier. Označte si okraje ruky. Spojte tieto dva body a zmerajte ich pravítkom. Teraz máte vnútorný priemer náramku s dlhšou stranou. Teraz otočte ruku na bok a opäť si označte okraje ruky. Tieto dva body opäť spojte a zmerajte pravítkom. Teraz poznáte vnútorný priemer náramku s kratšou stranou. Porovnajte výsledné hodnoty s náramkom. Odporúčame pridať niekoľko mm k výsledným cm, aby náramok nebol príliš tesný. Dôležité je tiež poznamenať, že ak je veľkosť väčšia ako nameraná, náramok sa vám kvôli šírke ruky nebude ľahko vysúvať z ruky.

 5. V závislosti od typu náramku pripočítajte k nameranej dĺžke.
  • Pre pevné náramky: približne 2 cm.
  • Pre klasické náramky: 1,5 - 2 cm.
  • Pre kožené náramky: max. 0,5 cm.