Gravírovanie - Všetko o personalizácii šperkov

Šperk s vlastným textom?

Vieme a radi Vám šperk upravíme podľa Vašich predstáv. Personalizácia šperku je správna voľba, pokiaľ hľadáte naozaj jedinečný spôsob, ako urobiť niekomu radosť. Zo šperku urobíte unikátnu srdcovú záležitosť, ktorú nikto iný nemá. Vyryjeme Vám mená, iniciály, dáta, či akýkoľvek zvolený text, znaky, alebo čísla, ktoré sa na šperk zmestia. Ak sa chcete najskôr pozrieť, aké šperky sú vhodné na rytie, kliknite TU.

 • Čo gravírujeme: Text, čísla, znaky, obrázky, logá aj grafiku
 • Na čo gravírujeme: Šperky z ľubovoľného kovu, sklo, plast, drahokamy a iné kamene
 • Ako gravírujeme: Ručne, strojne
 • Čím gravírujeme: Karbid, diamant
 • Čo je v štandardnej cene: Gravírovanie textu, znakov a čísel do 15tich znakov
 • Viete vyriešiť neštandardnú požiadavku? Vieme, napíšte nám na info@iocel.sk a budeme Vás kontaktovať s návrhom riešenia

Podmienky personalizácie šperkov a gravírovania

 • Personalizácia a gravírovanie šperkov môže predĺžiť dobu doručenia až o 48h
 • Objednávka, v ktorej je personalizovaný šperk musí byť zaplatená prevodom, či platobnou kartou, a to vopred
 • Upravený šperk nie je možné vymeniť, ani vrátiť
 • Dopredu Vás budeme kontaktovať v prípade, že by Vami zvolený typ písma, alebo jeho dĺžka nebol pre daný šperk uskutočniteľný
 • Nie ste si istí veľkosťou, alebo potrebujete pomôcť? Napíšte nám na info@iocel.sk a budeme Vás kontaktovať s návrhom riešenia
 • Informácie o tom, ako zmerať veľkosť prsteňa nájdete TU. Merač veľkosti prsteňa u nás zakúpite TU

Aké druhy písma používame?

V základnej ponuke nájdete 6 druhov písiem. Predstavu si urobíte podľa toho, ako dané písmo vyzerá a ako sa hodí k danej príležitosti. Vedľa názvu písma je vždy meno a dátum, aby ste mali presnejšiu ukážku toho, ako písmo vyzerá. Pri každom písme je aj informácia, na akú príležitosť sa obvykle využíva a ďalšie základné informácie. Vychádzali sme z obľúbenosti daných druhov písma a chceli sme pokryť všetky známe typy a ich možnosti.

Čo je to gravírovanie?

Gravírovanie je proces, pri ktorom sa z povrchu šperku odstráni veľmi malá časť kovu, za účelom vytvorenia trvalých a dekoratívnych ozdôb alebo značenia. Gravírovať možno text, čísla, grafiku a dokonca aj fotky. Gravírovanie môže byť vykonané pomocou rôznych nástrojov, ako sú drevené alebo kovové rydlá, diamantové nástroje alebo laser. Pri šperkoch sa najčastejšie používa karbid, či diamant, prípadne sa gravíruje pomocou lasera.

921x220_blog_gravirovani

Existujú rôzne typy gravírovania, vrátane plošného, ​​reliéfneho, hlbokého a povrchového gravírovania, každý s iným využitím a účelom. Spôsob gravírovania vyberá náš zlatník, ktorý ho volí s ohľadom na zvolený text, jeho dĺžku a možnosti daného šperku. Gravírovanie sa mimo šperkárstva používa v mnohých priemyselných odvetviach, ako sú výroba elektroniky, nábytku, v stavebníctve a zdravotníctve. Gravírovanie môže byť tiež použité na personalizáciu a dekoráciu rôznych predmetov, ako sú darčekové predmety, kovové doštičky a označenie predmetov.

921x220_blog_gravirovani_2

Gravírovanie môže byť vykonávané ručne alebo pomocou strojov a vyžaduje skúseného odborníka s odbornou praxou, aby boli dosiahnuté kvalitné výsledky. So šperkami a ich personalizáciou máme bohaté skúsenosti, čítajúce dohromady desiatky rokov, takže nám môžete bez obáv zveriť aj veľmi náročnú prácu.

Máte špeciálne priania?

Nebojte sa nám ho povedať. Pokiaľ pre Vás nedostačuje základná ponuka fontov, chceli by ste gravírovať napríklad fotku, alebo použiť vlastnú grafiku, napíšte nám prosím na info@iocel.sk a pokúsime sa vyhovieť Vašim prianiam.

Hľadáte personalizovaný šperk pre niekoho konkrétneho?

Personalizované šperky pre ženy

Personalizované šperky pre mužov

Personalizované šperky pre deti