Letná zľava 33 % na všetko, KÓD: ZRALOK. Platí do 21.7.24

Lapače snov: význam a fungovanie tajomného a magického ochranného prvku domova

process
Lapače snov sú tradičným prvkom pôvodných kultúr Severnej Ameriky, predovšetkým indiánskych kmeňov ako Ojibwa, Lakota a Navajo. Tento tajomný a krásny predmet má nielen estetickú hodnotu, ale aj hlboký historický a symbolický význam, ktorý priťahuje pozornosť ľudí po celom svete.

Čo je lapač snov?

process
Tento predmet je tvorený kruhom z prútia alebo iných prírodných materiálov, ktorý je vyplnený sieťkou ako pavučinou. Do sieťky sú všívané perly, korálky, perie a ďalšie ozdoby. Kruh je často zdobený rôznymi symbolmi a farebnými niťami či povrázkami. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako vyrobiť lapač snov, a každý lapač je tak jedinečný.

Ako funguje lapač snov?

process
Podľa legendy má lapač snov schopnosť zachytiť sny. Keď je lapač snov zavesený nad posteľou alebo iným miestom, kde spíte, veria sa, že zachytia sny, ktoré sa v noci vznášajú vzduchom. Dobré sny sú zachytené v pavučine (v sieti) a skĺznu dole po perí k osobe, ktorá spí, zatiaľ čo zlé sny zostávajú uväznené v pavučine (v sieti) a vychádzajú von, kde sa rozplynú s prvým svetlom.

Symbolický význam a použitie lapača snov

process
Lapač snov má tiež hlboký symbolický význam. Kruh predstavuje kruh života a spojenie všetkého v jednom celku. Pavučina (sieť) symbolizuje cestu života a to, ako sme spojení s ostatnými ľuďmi. Perie sú často považované za symbol ducha a duchovného rastu. Celkovo lapač snov predstavuje ochranu a duchovné vedenie. Lapač snov sa obvykle zavesuje nad posteľ alebo do okna. Je dôležité, aby bol lapač snov zavesený tak, aby jeho otvor bol smerovaný smerom k hlave spiaceho.
process
Okrem Severnej Ameriky sa lapače snov tiež používajú v iných kultúrach. Napríklad v Austrálii používajú Aboridžinci podobný amulet, ktorý nazývajú “siete snov”. V niektorých častiach Ázie sa používajú podobné amulety, ktoré sa nazývajú “siete osudu” alebo “siete šťastia”. Lapače snov sú populárne v New Age a spirituálnych komunitách po celom svete. Ľudia ich používajú ako ochranný amulet alebo amulet, ktorý má pomôcť zachytiť pozitívnu energiu a odvrátiť negatívne vplyvy. Tieto lapače snov sú často vyrobené v rôznych štýloch a farbách. Niektorí ľudia si lapače snov vyberajú ako motív pre svoje tetovanie alebo inú body art.

Ako začleniť lapač snov do svojho domova?

process
Môžete si kúpiť hotový lapač snov v rôznych veľkostiach a štýloch, alebo si ho vyrobiť sami ako kreatívny projekt. Miestom, kde ho zavesíte, môže byť nad posteľou, na stene, alebo dokonca na okne, aby zachytával ranné slnečné lúče.

Lapače snov ako šperk a ochranný amulet

process
Mnoho šperkárov a dizajnérov šperkov využíva lapače snov ako inšpiráciu na tvorbu unikátnych šperkov. Lapače snov majú esteticky atraktívny dizajn s pavučinou, korálkami, perlami a perím, čo je veľmi lákavé pre tvorcov šperkov, ktorí hľadajú zaujímavé a výrazné prvky pre svoje návrhy. Umožňujú im priniesť do svojich šperkov symboliku spojenú s ochranou, snovým svetom a duchovným rastom.

Farby v lapačoch snov

Každá farba môže priniesť špecifický význam alebo energiu do lapača snov. Nasledujúce sú niektoré všeobecné významy farieb u lapača snov:

Niektoré využitie lapača snov šperkármi vo svojich dizajnoch:

process
Náhrdelníky: Lapače snov môžu byť upravené a zmenšené tak, aby sa stali centrálnym prvkom náhrdelníkov. Pavučina a perly môžu byť kombinované s rôznymi druhmi retiazok a ozdobných prvkov.
process
Náušnice: Lapače snov môžu byť zmenšené na veľkosť vhodnú pre náušnice. Tento dizajn je obzvlášť obľúbený pre svoju jednoduchosť a elegantný vzhľad.
process
Náramky: Šperkári môžu vytvoriť náramky s miniatúrnymi lapačmi snov ako prívesky. Môžu byť zdobené perlami, korálkami a perím, čo dáva náramkom exotický vzhľad.
process
Prstene, prívesky a brošne: Lapače snov môžu byť použité ako prívesky na retiazkach alebo brošniach, čo umožňuje ľuďom nosiť tento symbol ochrany a snov ako módny doplnok. Uvidieť ich tiež môžeme na očarujúcich prsteňoch.
process
Rôzne materiály: Šperkári môžu experimentovať s rôznymi materiálmi a farbami, aby vytvorili unikátnu verziu lapačov snov. Napríklad môžu použiť drahokamy, drevo alebo sklo na rôzne efekty.

Váhate ešte, ktorý zo šperkov si vybrať?

Prezrite si celkovú ponuku šperkov pre ženy nášho obchodu, vr. zľavových akcií a zvýhodnených setov.