Farba roku 2023 - Viva Magenta a šperky

Farbou roku 2023 bola vyhlásená výrazná ružovočervená farba, ktorá prináša dynamiku, elán a výraznú energiu. Volá sa Viva Magenta 18-750 a má symbolizovať statočnosť a nebojácnosť. Farbu roka vyhlasuje tradične spoločnosť PANTONE, ktorá je expertom v obore farieb a farebných vzorkovníkov a je známa, vďaka svojmu vlastnému systému farieb. Prezrite si, ako farba roka vyzerá. Pripravili sme pre vás malého sprievodcu, ktorý vám ukáže, ako využiť Viva Magentu v oblasti šperkov.

viva_magenta_banner

Čo je to farba roka?

Farba roka odráža trendy v spoločnosti a ukazuje nám kam sa bude uberať design a móda. Nie je to tak, že by to bola jediná trendy farba daného roka, ale pokiaľ sa jej budete držať, určite neurobíte chybu. Jej samotný výber je zložitejší. Experti z PANTONE vyberajú túto farbu veľmi starostlivo na základe mnohých signálov zo spoločnosti. Postupne nasávajú svetové trendy a hľadajú farebné vplyvy. Oblasťou, z ktorých čerpajú je viac. Určite medzi ne patrí zábavný priemysel, filmová produkcia, ale aj umelecké diela súčasných autorov. Ďalšími aspektmi, ktoré môžu ovplyvňovať výber farby sú nové technológie, materiály, ale aj spôsoby ich spracovania. V modernom svete nemožno zanedbávať ani vplyv sociálnych médií a veľkých svetových eventov. Niekedy sa stane, že vyberú aj dve farby, ktoré k sebe navzájom perfektne sadnú.

Ako kombinovať farbu roka?

Prinášame niekoľko tipov na vhodné farebné kombinácie. Všetky farebné tipy si môžete prezrieť aj na malej grafike, kde ukazujeme, ako kombinovať Viva Magentu. Skvele si rozumie s pleťovými tónmi a všeobecne s veľmi svetlými farbami s prvkami šedej. Tým, že ide o silnú farbu, tak dokáže perfektne doplniť jemnejší outfit. Vyskúšajte aj jej párovanie s pastelovými farbami. Výborne padne k marhuľovej, či pastelovo ružovej. Viva Magenta je farbou, ktorá dokáže stvoriť úžasnú rovnováhu medzi teplými a chladnými farbami. Bez problémov tak svoj šperk zladíte s leskom na pery, či s púdrom, alebo krémom na tváre. Náš tajný tip na farebné párovanie je párovanie s farbou morskej riasy Codium, niekedy tiež nazývanej Miru-iro. Jedná sa o veľmi tmavý odtieň žltej, ktorý pôsobí až hnedo. V tejto kombinácii vyzerá farba veľmi luxusne.

viva_magenta_barevne_parovani

Aké šperky vyzerajú skvele s farbou roku 2023?

Určite odporučíme párovať so striebornými šperkami, pretože Viva Magenta vyzerá so striebornými šperkami veľmi lichotivo. Pokiaľ hľadáte jednoduchý doplnok, tak zvoľte klasické strieborné napichovačky, a to s kameňom, či bez kameňa. Máte totiž možnosť párovať výrazný doplnok, ako je kabelka, sako, či opasok s čistou farbou kovu, prípadne zvoliť jemnejší outfit a výraznejší šperk napríklad s kameňom vo farbe Viva Magenta. Pokiaľ zvolíte výraznejší šperk a zároveň výrazný outfit, určite neurobíte krok vedľa, akurát treba všetko dobre farebne zladiť. Viva Magenta je naozaj farbou čírej radosti, ktorá je predurčená na experimentovanie a posúvanie hraníc. Užite si farbu, ktorá je plná života a má ľahko rebelského ducha. Skúste napríklad klasické strieborné kruhy doplniť šatkou vo farbe Viva Magenta a uvidíte, ako vám táto farebná kombinácia sadne.

PREHLIEDNUŤ VŠETKY ŠPERKY S FARBOU VIVA MAGENTA

viva_magenta_jiskry2