Zimná móda - trendy nielen v šperkoch

Možno už ste premýšľali, ako si spestriť chladné a nie príliš slnečné počasie. Určite záleží na príležitosti, na ktorú sa chystáme. Krásna môžete byť ako na svahu, tak aj na plese. Všetko je len o tom zvoliť vhodný outfit. Jednou z výhod v zime je aj väčšia a častejšia prítomnosť umelého svetla, ktoré môže byť pre niektoré doplnky a šperky lichotivé. Rovnako ako si volíme jedlo podľa ročných období, neoplatí sa podceniť ani voľbu správneho módneho kúsku.

Aké šperky a doplnky zvoliť v zime?

Pre eventy, ktoré sú organizované vonku, odporúčame výrazné doplnky, ktoré treba vkusne zladiť s outfitom. V zime určite neurobíte chybu, keď stavíte na striebro či na strieborné farebné prevedenie iných kovov v kombinácii s výraznými kameňmi. Prečo? Pretože striebro a sneh spolu vyzerajú jednoducho výborne. Možno už ste počuli, že trblietavé zirkóny a diamanty sú najlepším priateľom žien. Šperky vo všeobecnosti si svoj BFF status určite zaslúžia. V zime to platí dvakrát, pretože pod všetkými vrstvami nejde poriadne doceniť prirodzenú krásu. Preto stavte na zirkóny či diamanty a budete žiariť, aj keď je práve pod mrakom. Mimo šperky odporúčame zvoliť bielu, či béžovú farbu a doplniť outfit štýlovým čiapkom či šálom.

Pokiaľ sa chystáte na ples, alebo inú akciu, ktorá bude skôr vo vnútorných priestoroch, potom určite nesiahnete vedľa, keď vyskúšate niektorý z našich elegantných strieborných, či oceľových náramkov, alebo vhodne zvolíte vkusnú sadu šperkov. Podobne ako pri náušniciach stavte na veľké a výrazné kamene, alebo na celkovo masívnejšie kúsky. Výhodou týchto šperkov je to, že sa dajú párovať univerzálne takmer s akoukoľvek farbou. Na rozdiel od zlatého, či farebného prevedenia je monochromatická vlastnosť, teda jednofarebnosť striebra a ocele skvelá na párovanie s ostatnými farbami.

Aké sú farebné trendy na zimné obdobie?

S kovovým vzhľadom, ale aj s čisto bielou, či čiernou prakticky nemôžete urobiť krok vedľa. Zaujímavou kombináciou je zlato so striebrom, či rôzne pozlátené varianty šperkov zo striebra, či chirurgickej ocele. Bi-color trend už ide v šperkoch síce nejakú dobu, ale v zime sa vám bude dobre táto kombinácia dávať dohromady s rôznymi kožúškami, prikrývkami cez ramená, či s bolerkami. Ak hľadáte niečo farebnejšie, potom voľte chladné farby, ktoré si so zimou dobre rozumejú. Našim farebným tipom je zimná, resp. jesenná blond, či tzv. farba zmrznutej zeme. Niekedy sa jej tiež hovorí Loden frost. Samostatnou kapitolou je perleťová farba a všeobecne perly, ktoré sú pre zimu veľmi typické a prakticky neuvidíte ples, kde by perly chýbali. Sú totiž zosobnením elegancie a štýlu. Perly skvele vyzerajú s farbou arktického vlka, čiže Artic wolf.

zimne_farvy_iocelsk

Perlové šperky - objavte nežnú eleganciu

Perly treba vedieť nosiť a dobre dávkovať ich kvantitu. Na bežné príležitosti postačí jedna malá perla na náhrdelníku či náušniciach a na plesy či iné spoločenské akcie je možné vyniesť aj celý perlový náhrdelník či náušnice. K zime sa perly obzvlášť hodia a sú typickým reprezentantom zimných kameňov. Kto by totiž nemiloval perly, či už pre ich opulentnú krásu, alebo nadčasovú eleganciu. Perly skvele zladíte s rôznymi kúskami vášho outfitu. Veľmi dobre si rozumie s čiernou, pričom je jedno či ide o vršok, topánky, či kabelku psaníčko. S čiernou vyzerajú perly skutočne fantasticky. Vedeli ste, že perly boli v histórii považované za symbol krásy?

Pýtate sa, akú zvoliť perlu?

Či prírodnú, či umelú? Je to len na vás. Začneme umelými kúskami. Značnou výhodou je ich dokonalosť a možnosť prispôsobiť perly úplne ľubovoľnej farebnosti. Umelé pery sú navyše šetrné k prírode a ešte uľahčia vašej peňaženke, takže si budete môcť dopriať viac vašich obľúbených perlových šperkov. No, a prečo zvoliť pravé, čiže prírodné perly? Pokiaľ vám nevadí vyššia cena, tak môže ísť o preferenciu klasického prírodného materiálu, či o istú túžbu sa odlíšiť a byť jedinečná.

strieborny_nahrdelnik_perla_elegance