OSLAVUJEME JAR 30 % zľava, KÓD: JAR30 zadaj v 1. kroku nákupného košíka. Platí do 19.4.2024.

Ako na dokonalú svadobnú výzdobu?

Ako na dokonalú svadobnú výzdobu?

Každý si dokonalú svadbu predstavuje úplne inak, ale asi nenájdete nevestu, ktorá by si priala mať svadbu bez výzdoby a celkom v strohom štýle. Ide o veľmi slávnostný deň, a tak je pochopiteľné, že by všetko malo pekne vyzerať, aby ste zo svadby mali pekné spomienky nielen vy, ale aj vaši hostia. Pokiaľ neviete, ako na dokonalú svadobnú výzdobu, určite by ste sa mali zamyslieť na takými dekoráciami, ktoré sa dajú spoločne kombinovať, a zároveň vyzerajú skvele každá zvlášť.

Kvetinová výzdoba

Svadba bez kvetov? To si môžeme predstaviť naozaj len veľmi ťažko. Základnou svadobnou kyticou je samozrejme kytica nevesty, ale tým by tento typ výzdoby určite končiť nemal. Peknou pozornosťou sú aj kvetiny pre mamičky nevesty a ženícha, rovnako tak pre prípadné družičky. Samotnou kapitolou je potom výzdoba obradu, kde sa často zdobí aj obradná slavobrána. Tá môže vyzerať skvele aj sama o sebe, ale práve kvety ju môžu pozdvihnúť na ďaleko vyššiu úroveň. Rovnako tak sú veľmi obľúbené výväzky z myrty umiestnené na šatách svadobných hostí.

Drevené dekorácie

Prírodné dekorácie sú v posledných rokoch veľmi populárne a zároveň sa dajú lacno zaobstarať. Drevené dekorácie si môžete na svadbu pripraviť aj sami a môže sa jednať aj o takú obyčajnú vec, ako sú napríklad drevené kolieska, ktoré jednoducho narežete z kmeňa stromu. Tie sa dajú použiť ako najrôznejšie podtácky na stoloch, alebo z nich môžete vyrobiť číslovky, aby hostia trafili na svoje miesto pri stole. Veľmi populárne sú aj drevené krabičky na snubný prsteň, na ktoré si zároveň môžete nechať vygravírovať napríklad dátum vašej svadby, či svoje iniciály.

Svetelné dekorácie

Príchod hostí, obrad, hostina a najrôznejšie hry. To všetko najčastejšie prebieha ešte počas dňa, ale s prichádzajúcim večerom je potrebné vyriešiť, ako môže svadba vyzerať skvele aj za tmy. Svetelné dekorácie by tak nemali chýbať na žiadnej svadbe, pretože jednoducho vytvoria kúzelnú atmosféru. Jednať sa môže o najrôznejšie svetelné reťaze, fľaše so svetielkami, ktoré na stoloch urobia príjemné tlmené svetlo, alebo napríklad reflektory, ktorými môžete zvýrazniť vonkajšie priestory vašej svadby. Svetielka na svadbu jednoducho patria, a ak ich nechcete kupovať, môžete si ich samozrejme aj zapožičať!

Osobné drobnosti

Svadba je vždy predovšetkým o dvoch ľuďoch. Neveste a ženíchovi. Každý hosť, ktorý na svadbu dorazí je tam práve kvôli týmto dvom osobám, a tak môžete do svadobnej výzdoby zakomponovať aj svoje osobné veci. Mohli by to byť fotografie z detstva, predstaviť môžete aj váš vzťah vo forme rôznych tipovacích hier, alebo napríklad hosťom ukázať spomienky zo svojich dovoleniek. Uvidíte, že sa im tieto drobnosti budú páčiť!
Autor článku: Jiří Novotný