Svadobné nápisy, ceduľky a informácie

Svadobné nápisy, ceduľky a informácie

V momente, kedy odošlete svadobné pozvánky, tak určite budúcim hosťom odovzdáte aj množstvo informácií k tomu, kedy, kde a ako bude svadba prebiehať. S veľkou pravdepodobnosťou si ich ale väčšina z nich neprečíta, alebo si ich minimálne nezapamätá. A tak v prípade, že plánujete už len trochu väčšiu svadbu, určite môžeme odporučiť, aby ste hosťom odovzdali všetky informácie na mieste znova a to ideálne tak, aby sa vás nemuseli pýtať. Jednoducho všetko napíšte a umiestnite tak, aby si hostia poradili sami. Bude to príjemné ako pre vás, tak aj pre vašich svadobných hostí.

Svadobný harmonogram

Prvé, čo chce každý, kto na svadbu dorazí vedieť je to, kedy sa čo bude diať. Hlavným bodom by mal byť samozrejme čas obradu, ale často bude hostí zaujímať skôr to, kedy začne svadobná hostina. Keď pre svojich hostí pripravíte ceduľu so svadobným harmonogramom, určite sa u nej všetci na chvíľku zastavia a hneď budú pokojnejší. Pokiaľ im k nej pripravíte aj nejaké drobné občerstvenie, tak ich rozhodne upokojíte ešte o trochu viac a hneď bude panovať príjemná atmosféra.

Zasadací poriadok

Kto a s kým si kam sadne? Kam usadiť deti? Kto naopak rozhodne nesmie sedieť pri stole spoločne? To sú všetko otázky, ktoré sa spájajú so svadobnou hostinou. Pokiaľ nebudete mať len jeden naozaj veľký stôl, tak určite pripravte zasadací poriadok vopred. Ten umiestnite opäť na veľkú tabuľu a vopred na stoly umiestnite číslovky, nech si každý ľahko a rýchlo nájde svoje miesto. Uvidíte, že hostia si spolu sadnú skôr, ako ich stačíte pozdraviť.

Smerové ukazovatele

Niekedy sa svadby odohrávajú v malých priestoroch, niekedy zase v rozľahlých. Tým z vás, ktorí chcú mať svadbu v stodole, či na statku, odporúčame vypraviť sa na miesto vopred a pozrieť sa, kde sa bude čo odohrávať. Pokiaľ nemá daný areál smerové ukazovatele vyriešené po vlastnej osi, tak určite odporúčame prípravu vlastných. Prvým ukazovateľom by malo byť parkovisko, aby nikto nenechal auto tam, kde nemá. Ďalšou smerovkou by určite malo byť miesto obradu, svadobná hostina, ale napríklad aj fotokútik, alebo ďalšie miesta a zóny, ktoré pre svojich hostí chcete pripraviť.

Neónové nápisy

Pokiaľ chcete vytvoriť krásnu atmosféru aj vo večerných hodinách, stopercentne budete potrebovať niečo, čo svieti. Veľmi efektným variantom sú neóny, ktoré si môžete na svoj svadobný deň ako zapožičať, alebo môžete zvážiť a objednať vlastný neón na mieru. Neónové nápisy môžu mať rôznu farbu svietenia, rovnako tak ako tvar písma a môžete ich tak ladiť k ostatným dekoráciám, ktoré na svadbe budete mať.

Rozlúčka s hosťami

Vo svadobný deň sa najskôr stretnete aspoň na nejaký čas s každým zo svadobných hostí. Ale na druhý deň po svadbe to môže byť všetko inak. Niekto odíde skoro ráno, niekto môže prespať celý deň. Myslite na to už vopred a pripravte pre svojich hostí poďakovanie za to, že s vami strávili váš svadobný deň!
Autor: Jiří Novotný