Motív srdca - všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

Čo je symbolom lásky?

Najčastejšie dostanete odpoveď - srdce. Stal sa z neho univerzálny symbol romantickej a trvalej lásky. Jeho spodobnenie nájdete ako vo všetkých umeleckých formách, tak aj v každodennom živote (emoji, reklamné predmety a i.). Pozadu nezostáva ani šperkárstvo.
Srdce sa stalo veľmi obľúbenou predlohou pre náhrdelníky, náramky, prstene aj náušnice. Do tvaru srdca je spracovávaný nielen kov, drevo a koža, ale aj drahé kamene.
Šperky so srdiečkami nájdete v mnohých rôznych podobách, ktoré odrážajú rôzne fázy vášho života. Môžu sa líšiť v závislosti od stavu vzťahu, v ktorom žijete, alebo od toho, kto vstúpil alebo odišiel z vášho života. S mnohými rôznymi štýlmi môžete nájsť šperky so srdcom, ktoré sa hodia do akejkoľvek fázy života.

Motiv srdce

Druhy stvárnenia motívu srdca

 

Otvorené srdcia

Ide o šperk, ktorý symbolizuje lásku. Je zmysluplným prejavom lásky, ktorý môžete nosiť stále so sebou. Pripomína vám, že ste milovaní, ale aj všetku lásku okolo vás a všetky veci, ktoré milujete. Pokiaľ je navyše šperk darčekom od vášho blízkeho, zostane vo vašich myšlienkach po celý deň. Ale nemusí to vždy súvisieť iba s romantikou. Môže vám pripomenúť, aby ste lásku prijímali a lásku dávali. Majte srdce otvorené a nevzdávajte sa. Keď máte otvorené srdce, dovoľujete, aby vám do cesty vstúpili dobré veci.
process

Rozpolené srdcia

Rozpolený prívesok náhrdelníka je skvelým spôsobom, ako dať kus svojho srdca svojej druhej polovičke. Keď si ho kúpite, získate dva kusy a jeden môžete darovať, komu chcete. Môže to byť priateľ, člen rodiny alebo niekto iný. Niekedy majú tieto náhrdelníky rozpolený nápis napríklad: "best friends forever" (najlepší priateľ navždy), alebo sú hladké, prípadne sa líšia farbou kovu a pod. Keď ste od seba, budete mať každý polovicu, ale keď ste spolu, môžete vytvoriť jeden celok. Tento typ šperkov so srdcom vám hovorí, že nie ste „celý“, kým nie ste so svojou druhou a drahou polovicou.
process

Medailóniky s odkazom

Medailónky môžete otvoriť a umiestniť do nich krátky text, fotku či kamienok. Do medailónu vkladáme to, čo chceme mať neustále blízko pri sebe. Ak ste to vy, kto dáva medailón so srdcom, pridajte osobitnú správu pre príjemcu. Vďaka tomu je medailón osobný a jedinečný pre váš vzťah. Správa môže byť ručne písaná do medailónov alebo ju môžete nechať vygravírovať. Srdcové medailónky sú zmysluplné a veľmi intímne.
process

Srdcia s ďalšími symbolmi

Srdce prebodnutým šípom oznamuje, že ten, kto vám ho daroval vás miluje. Ide totiž o amorov šíp, ktorý zasahuje ľudské srdcia láskou. Srdce a nekonečno zdôrazňujú, že vaša láska je trvalým vzťahom. Srdce s hadom, srdce s anjelom, srdce a zvieracie labky. Nech už budete nosiť akýkoľvek šperk s motívom srdca, vždy vám pripomenie, že láska je pozitívny cit, ktorý nám prináša radosť a dáva zmysel nášmu životu. Láska je sila, ktorá nás napĺňa energiou a vytrvalosťou, keď to najviac potrebujeme.
process

Mnohé šperky s motívom srdca si môžete pozrieť na našich stránkach.