OSLAVUJEME JAR 30 % zľava, KÓD: JAR30 zadaj v 1. kroku nákupného košíka. Platí do 19.4.2024.

Znamenie zverokruhu - zodiac - zvieratník

Pre niektorých z nás je astrológia iba pozostatkom z menej osvietených časov, než sa naše chápanie vesmíru rozrástlo. Pre iných je postavenie hviezd a planét skutočným hýbateľom nášho každodenného života a určuje aj náš charakter. V žiadnom prípade však nemožno astrológii uprieť vplyv na jednotlivcov i spoločnosť.

Srdcom astrológie je zverokruh – pásová oblasť oblohy, ktorá sa rozprestiera približne 8° severne alebo južne od dráhy Slnka oblohou – a jeho 12 astrologických znamení. Orbitálne dráhy Mesiaca a hlavných planét sú v páse zverokruhu.

Znamenie zverokruhu

Pre veľké zjednodušenie si môžeme povedať, že Zem obieha okolo Slnka, a to sa postupne objavuje pred 12 súhvezdiami: Baran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby. Tieto astrologické znamenia tvoria nebeský súradnicový systém, v ktorom každé zo znamení zaberá 30° nebeskej dĺžky, teda zhruba jeden mesiac z nášho roku.

Astrológia za svoju viac ako dvojtisiacu ročnú históriu vytvorila na základe pozorovania a interpretácie pohybu a kombinácie hviezd, Slnka, Mesiaca a planét na oblohe množstvo predpovedí od jednotlivých ľudských osudov až po osudy etnických skupín a celých národov. Do svojho arzenálu zapojila aj štyri prírodné elementy: vodu, vzduch, oheň a zem. Prírodné elementy sa v detailoch rozpadli napr. na kovy, drahé kamene, farby a pod., ktoré sú v harmónii s jednotlivými znameniami: