Ako vybrať zásnubný prsteň

jak-vybrat-zasnubni-prsten

Nepodľahnite módnym trendom

Zásnubný prsteň by mal byť nadčasovou, klasickou ikonou vašej lásky, ktorá pretrvá navždy, takže cieľom by malo byť nájsť šperk, ktorý sa k vašej budúcej snúbenke perfektne hodí. Pozrite sa na jej súčasné šperky, aby ste videli, čo by najlepšie vyhovovalo jej štýlu. Dáva prednosť zlatu, platine, strieborným šperkom alebo šperkom z iného materiálu, napr. chirurgickej ocele? Nosia výrazné a provokujúce šperky alebo skôr minimalistické? Toto by malo byť pre vás vodítkom na určenie veľkosti a materiálu zásnubného prstienka.


Veľkosť drahého kameňa

V poslednej dobe bol v šperkárskom priemysle zaznamenaný odklon od okázalých prsteňov. Zjednodušene povedané, neplatí, že čím väčší, tým lepší. Stále viac žien hľadá a žiada niečo, čo prehovorí za ich osobnosť. Či už sa rozhodnete pre diamant alebo kubický zirkón (cubic zirconia), mala by veľkosť, tvar, čistota a farba kameňa zodpovedať vkusu snúbenice. Navyše stále viac žien chce kamene, ktoré boli získané udržateľným spôsobom, a nie vyťažené otrockou prácou v diamantových baniach.

Veľkosť prsteňa

Ak má byť zásnubný prsteň prekvapením, musíte si veľkosť prsteňa zistiť tajne. Ako na to vám poradíme v článku Ako určiť veľkosť prsteňa. Navyše sa mnohým našim klientom vyplatila spolupráca s priateľkou vašej snúbenice, ktorá vás oboch pozná a ktorá má vkus, ktorý rešpektujete.

Cena

Nezabudnite na luxusnú darčekovú zamatovú alebo koženkovú krabičku. A cena…!? Neexistuje žiadny presný návod, koľko by zásnubný prstienok mal stáť. Boli časy, kedy reklamné slogany hlásali, že „zodpovedný“ muž utratí za taký prsteň svoj mesačný plat. V 80. rokoch išiel cenový marketing ešte ďalej a boli z toho dva mesačné platy. V dnešnej dobe by pri nákupe tohto šperku s nálepkou „Navždy svoju“ mal človek prekročiť aspoň trojmesačný plat. Pravdou však zostáva, že v súčasnosti významné percento žien netúži po takých zlatých či platinových šperkoch, a už vôbec nie po diamantoch. Dávajú prednosť prepracovaným strieborným prsteňom alebo zásnubným prsteňom z hypoalergénnej chirurgickej ocele 316L. Za prijateľnú cenu potom môžu mať aj veľký číry kubický zirkón s briliantovým výbrusom. Získajte prsteň, ktorý je perfektný pre ženu vašich snov, nie prsteň, ktorého cena je v súlade s nejakým vykonštruovaným algoritmom.

Isté ale je, že zásnubný prsteň býva ten najkrajší darček pre ženu, a tak si s jeho výberom dajte záležať.